• BİLİŞİM

BİLİŞİM

Dinamik Web Sitesi

izmir web tasarım

 

İçerisinde asp, php, .net gibi programlama dillerini barındıran web sitelerine "dinamik web sitesi" denir. Kod yapısında bu programlama dillerinin haricinde XHTML, CSS ve Flashbarındırabilen yapılardır. Orta ve büyük ölçekli firmaların genellikle tercihi bu tip web siteleridir. Sık sık içerik güncellemesi yapmak durumunda olan firmalar için idealdir.

Dinamik web siteleri kontrol paneline sahiptirler ve web siteyi güncellemeleri için herhangi bir deneyim ve bilgi sahibi olunması gerekmez. Web üzerinde ve firmaya özel şifre ile giriş yapılabilen bir adresten web sitesiyle ilgili güncelleme ya da yeni sayfalar oluşumuna olanak veren sistemlerdir.

Dinamik ve ekonomik hazır web tasarım çözümlerimiz için lütfen tasarımlarımızı kontrol ediniz.

Bu Konudaki Yanlış Bilinenler Nelerdir?

Dinamik web sitesi denildiği zaman çoğu kişinin aklına Flash ile yapılmış web siteleri gelmektedir. Aslında dinamik yapı demek Flash barındırmak ya da barındırmamak anlamına gelmemektedir. Doğru olan ise şudur; Dinamik web sitesi demek Web projesinde server taraflı çalışan programlama dillerinin kullanılması anlamına gelmektedir. Diğer adı ise yazılım ya da web yazılımıdır.

Dinamik Web Sitelerin Avantajları Nelerdir?

Dinamik yapıdaki web siteleri sık sık güncelleme yapmak zorunda olan firmalar için en iyi çözümdür. Firma bünyesinde eli mouse tutan biri tarafından web sitesi kolaylıkla yönetilebilir, bu da güncellemeler için bir web tasarım firmasına bağımlı olmamak anlamına gelir ki bu da ekonomik açıdan firmanın çıkarlarınadır.

Dinamik sitelerde Google arama sonuçlarında başarı sağlanması için url kullanımı arama motoru dostu olmalıdır, özel karakterler içermemelidir.

İçerik Geliştirme & Danışmanlık

izmir web tasarım

 

Web sitenizin güncelliği hedef kitlenizle etkileşim içinde olmalı, varolan kullanıcı ve pazar payınızı artırmak için önemli bir etkendir.İçerik geliştirme standartlarına göre, yeni içerikler ve görseller ekleyerek sitenizi sürekli olarak güncel tutuyoruz.Sunduğumuz içerik geliştirme hizmeti ile web sitenize güncel içerikler oluştuyor ve bu içerikleri sitenizin gereksinimlerine göre güncelliyoruz.Yeterli içerik kaynağı olmayan sitelerde yeni projeler geliştiriyoruz.Böylece site trafiğini de canlı tutmanızı sağlamış oluyoruz.

İçerik geliştirme ve destek konusunda öncelikli olarak; İçerik bir kurumun sahip olduğu bilgi birikiminin ve entellektüel sermayenin kurum içerisinde güvenilir bir altyapı ile paylaşıldığı, kurum müşterilerime ve paydaşlara ulaştırıldığı takdirde önem oluşturan bir ögedir.İçerik aksi takdirde bilgi kirliği ve kaos oluşturmaktan başka bir şeye yaramaz.

Web Sitesi Check-Up

izmir web tasarım

 

Web Sayfanız Kenarda Dursun Diye Yapılmış Bir Projeden İbaret Değil...

Web Sayfaları ile ilgili olarak en çok alınan şikayet firmaların ticari anlamda pek fazla geri dönüşüm alamamasıdır. Bunun en büyük sebebi öncelikle sitenin gerekliliklerinin belirlenmemesi ve eksiklerin giderilmemesidir. Araştırmalar göstermektedir ki SEO uygunluğu olan sayfalar arama motorlarında daha üst sıralarda yer almakta; dolayısıyla rakiplerine oranla ticari anlamda daha kazançlı olmaktadırlar.  

Peki, sizin siteniz ne durumda biliyor musunuz?
Eksiklerinizi öğrenip gidermek ve bugünkü piyasa koşullarında rakiplerinize fark atacak faydayı sağlamak için sizde biran önce web sayfanıza Check-Up yaptırmalısınız.

Check-Up Nedir? Web Siteme Nasıl Check-Up Yaptırabilirim?
Başvurunuzla birlikte web sitelerinin etkinliğini ölçmeyi amaçlayan ve her sektördeki şirketlerin web sitelerine özel olarak uygulanan Check-Up sürecinizi başlatırsınız. Bu süreç Heweso Web Çözümleri tarafından firma yetkilisine yöneltilen, web sitesinin şirkete sağladığı ticari faydalar üzerine odaklanan sorular ve sitenin incelenmesi sonucunda yapılan değerlendirmelerden ve tarafınıza sunulan detaylı rapordan oluşmaktadır.

Check-Up Sonucunda Aşağıdaki Sorulara Çözümler Sunulacaktır;

  • Web Sitenizden Yeni Müşteriler Kazanmak İçin, Yapmanız gerekenler Nelerdir?
  • Web siteniz arama motorlarında nasıl görünüyor, kaçıncı sırada çıkıyor?
  • Arama motorları web sitenizi çözümleyebiliyor mu?
  • Web sitenizin arama motorlarındaki değeri nedir?
  • Sitenizde kurallı içerik, kod düzeni ve uyumu var mı?
  • Görsel Tasarım Günün Trendlerine ne kadar uygun?
  • İçerik yapısı Ürün ve Hizmetlerinizi Ne kadar Yansıtıyor?
  • Siteniz ile ilgili detaylı istatiksel bilgi alabiliyor musunuz?

Responsive Tasarımlar

izmir web tasarım

 

Responsive web tasarım; bilgisayar, tablet ve mobil cihazların ekran çözünürlüklerine göre duyarlı davranan, kullanıcıya cihaz ve çözünürlük bağımsız olarak her platformda rahat bir gezinme sağlayan web tasarımlarıdır. Günümüzde mobil ve tablet cihazların etkin kullanılmasıyla birlikte responsive web tasarıma olan ihtiyaç da artmaktadır.

Günümüzde arama motorları responsive web tasarıma daha çok önem vermeye başladı. Kolay kullanılabilen ve tüm cihazlardan erişilebilen responsive web tasarımlar seo açısından büyük değer taşımaktadır ve arama motorlarının sitenize değer vermesinde önemli bir etkendir.

Responsive web tasarımın faydaları nelerdir?

Kolay kullanım
Şüphesiz en büyük yararı kolay kullanımdır. Kullanıcısına ekranı büyütmeden sadece aşağı ve yukarı parmak hareketleriyle gezinmesine olanak sağlar.

Kolay Bakım
Her çözünürlük için ayrı bir site tasarımı yaptırmak yerine, oluşturulmuş olan tek bir responsive web tasarım sayesinde, tek bir domain altında tüm cihaz çözünürlüklerine hizmet vereceksiniz. Bu sayede web sitenizin bakımı da daha kolay olacaktır.

Arama Motoru Optimizasyonu
Seo için önemli olan responsive web tasarım ile sitenize değer katıp, arama motorlarının istediği yapıya kavuşturmasını sağlayabilirsiniz. Site URL yapısı aynı kalacağından arama motorları tarafından bulunmanız daha hızlı gerçekleşecektir.